dot pro

Profesionalu ir… taškas!


Inverteriai – labai įvairūs: konsultuoja specialistas

autorius:

|

Inverteriai šiandien tapo neatsiejama daugelio elektroninių prietaisų dalimi – nuo buitinės technikos iki pramoninių įrenginių. Jų įvairovė gali suklaidinti net patyrusius vartotojus.

Kalbiname jais prekiaujantį Tomą, kuris teigia, kad inverteriai yra viena svarbiausių saulės elektrinių dalių, tad juos renkantis reikia kuo daugiau dėmesio skirti smulkmenoms ir tuo pačiu netaupyti.

Ką svarbu žinoti renkantis inverterį?

Pirmiausia turi būti vertinama – kodėl inverteris jums reikalingas. Juk jie būtini tikrai ne tik saulės elektrinėms, tačiau yra ir kitų sistemų dalis. „Buitinė technika kartais reikalauja šios dalies. Tai yra kompiuteriai, televizoriai, šaldytuvai, apšvietimas. Aišku, minėtos saulės elektrinės. Jų funkcija yra keitimas nuolatinės srovės į kintamąją, tinkamą naudoti buityje. Maitinimas automobilio elektronikai, įkrovimas akumuliatorių. Taigi, tarnauja ir auto tinkai. Galiausiai, pramonei – maitinimas varikliams, dažninio reguliavimo sistemos“,- konkretizuoja Tomas.

Galingumas

Pasirinkite inverterį, kurio galingumas atitinka jūsų prietaisų bendrą suvartojimą. Atkreipkite dėmesį į maksimalią ir nuolatinę galią.

Išeigos įtampa

Dažniausiai naudojama 230V kintama srovė, tačiau gali būti ir kitų variantų.

Bangos forma

Modifikuota sinusinė banga tinka daugumai buitinių prietaisų. Gryna sinusinė banga rekomenduojama jautriai elektronikai ir indukciniams įrenginiams.

Apsaugos ir efektyvumas

Įtampa virš įtampos – trumpojo jungimo, perkrovos – svarbus aspektas. „Kuo didesnis efektyvumas – tuo mažiau energijos prarandama konvertavimo metu“,- nurodo specialistas.

Matmenys ir svoris bei aušinimas

Priklauso nuo paskirties ir galios – tuomet reikalingas konkretus inverteris.  Galimas aktyvus arba pasyvus aušinimas.

Kokie yra pagrindiniai inverterių tipai?

Tomas aptaria svarbiausius inverterių tipus. „Modifikuotos sinusinės bangos inverteriai yra pigesni, tačiau gali sukelti triukšmus ir netinkamai veikti kai kuriuos prietaisus. Grynos sinusinės bangos inverteriai yra brangesni, tačiau užtikrina stabilią ir švarią išėjimo įtampą, tinkamą visiems prietaisams. Saulės inverteriai specialiai pritaikyti saulės elektrinėms, paprastai turi integruotas apsaugos ir stebėsenos funkcijas. O automobilių inverteriai yra kompaktiški, lengvai naudojami, skirti maitinimui iš automobilio akumuliatoriaus“,- nurodo jis.

Ką dar svarbu žinoti?

Inverteris negali veikti be tinkamo akumuliatoriaus. Naudokite aukštos kokybės kabelius, kad sumažintumėte energijos nuostolius. Užtikrinkite pakankamą inverterio vėdinimą. Jei kyla klausimų, –pasikonsultuokite su specialistu.


Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *