dot pro

Profesionalu ir… taškas!


Kokią naudą vaikams suteikia mokomieji filmukai?

autorius:

|
mokymai

Mokomieji filmukai yra įdomi mokymosi priemonė

Nuolatinis mokymasis – vaikų žinių tobulinimo pagrindas. Kad jaunuoliams patiktų mokytis, tas procesas, visų pirma, turi būti įdomus ir įtraukiantis. Vertingi mokomieji filmukai atneša daug naudos vaikų raidai.

Mokomuosius filmukus nesunku pritaikyti prie jau esamų temų mokyklose

Tokia vaizdo medžiaga kuriama taip, kad jos turinys papildytų einamas mokslo temas ir būtų galima geriau jas įsisavinti. Mokomųjų filmukų medžiaga taip pat ruošiama, atsižvelgiant į skirtingų mokinių mokymosi lygį bei supratimą. Jeigu mokytojas geba puikiai paaiškinti temas, tai mokomieji filmukai suprantami be jokių sunkumų. Juose gali būti toks turinys, kaip viktorinos, galvosūkiai ar įvairūs įtraukiantys žaidimai. Niekada neprašausite pro šalį pasirinkę ir susimąstyti skatinančius filmukus. Turinys turi būti ne tik informatyvus, bet ir nenuobodus, kitaip tai neatneš jokios naudos.

Mokomieji filmukai lengviau įsimenami mokinių

Tinkamas gebėjimo susikoncentruoti lygis – raktas į sėkmingą bet kokios srities mokymąsi. Gyvi vaizdo filmukai labiau pritraukia žiūrovus, nei tik sausos teorijos skaitymas iš lapo. Šis procesas tampa dar smagesniu, jei šalia mokomųjų filmukų yra galimybė pasikviesti kviestinių pranešėjų, kurie geba įdomiai ir patraukliai perteikti filmukų turinį. Edukacinės video pamokos yra pragmatiškos, praktiškos, o ne tik teorinės.

Mokomuosius filmukus įmanoma ilgiau išsaugoti atmintyje

Daugybė atliktų tyrimų rodo, kad mokomoji medžiaga, perteikta vaizdiniu turiniu, atmintyje išlieka žymiai ilgiau, nei perskaityti tekstai. Daugumai žmonių klausytis ir žiūrėti yra daug paprasčiau, nei skaityti, kada informacija tiesiog greitai pasimiršta. Tas ypač naudinga asmenims, kurie turi dėmesio sutrikimo problemų.

Apie vaikų raidą

Vaikų raida svarbi kiekvienai šeimai, todėl kasmet vykdoma nemažai tyrimų, kaip tai raidai padėti ir kaip ją paskatinti. Tiesa ta, kad tai labai individualus dalykas. Vaikų vystymasis susideda iš daugelio aspektų, tačiau svarbiausi – kritinis mąstymas, emocinė branda, gebėjimas susikaupti ir žingeidumas mokslams.

Gebėjimas mokytis arba noras mokytis – didžiulė dovana, kurią turėtų vertinti kiekvienas suaugęs žmogus ir tuo pačiu skatinti to siekti ir jaunosios kartos atstovus. 


Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *