dot pro

Profesionalu ir… taškas!


Kaminai ir dūmtraukiai – ne tik saugumui, bet ir namų stiliui

autorius:

|
Šis paveikslėlis neturi alt atributo; jo failo pavadinimas yra kaminai24.jpg

Kiekvienuose namuose svarbu jaukumas, tačiau dar svarbiau saugumas ir kokybiški sprendimai. Renkantis kaminus ir dūmtraukius, saugumas yra svarbiausias. Šiandien rinkoje galima rasti daug įvairių sprendimų, kurie atrodo nestandartiškai, tačiau kuriant stilingus namus, labai svarbu nepamiršti ir saugumo kriterijaus. Kaminai ir dūmtraukiai šiandien gali būti ne tik kokybiški, bet ir stilingi.

Kaminas ar dūmtraukis?

Labai dažnai ieškant įsigyti kaminą ar dūmtraukį, žmonės painiojasi tarp to, ko jiems reikia ir to, ko jie išėjo. Tai ypač dažnai pasitaiko, kai šių prekių ieško naujakuriai. Kartais manoma, kad kaminai ir dūmtraukiai yr avienas ir tas pats, tačiau taip nėra.

Kaminas iš tiesų yra labai svarbi pastato dalis ir dažniausiai jis yra vienas visame pastate. Jeigu kalbame apie privačius namus, dažniausiai kaminas yra pagrindinė anga, per kurią į lauką patenka visi dūmai iš visų šilumos šaltinių namuose. Kartais kaminai gali būti ir keli, tačiau dažniausiai visos angos susijungia į vieną bendrą kaminą.

Tuo tarpu dūmtraukiai ir kamino dalis. Dūmtraukis yra kamino viduje ir dažniausiai yra nematomas. Jis yra kaip tam tikras vamzdis, kuriuo keliauja dūmai ir dujos. Jis atsakingas už tai, kad visa tai patektų į kaminą ir nepasklistų patalpoje. Dūmtraukiai taip pat šiandien yra montuojami kartu su papildomais šilumos šaltiniais namuose, tai yra krosnelių, židinių dūmtraukiai.

Kaip teisingai pasirinkti?

Renkantis kaminą arba dūmtraukį, pirmiausia svarbu skirti pakankamai dėmesio. Pavyzdžiui, kaminai ir dūmtraukiai turi būti atitinkamų išmatavimų ir tai priklauso nuo Jūsų kūrenamo kuro bei kitų parametrų. Štai ant stogo esančio kamino aukštis priklauso nuo to, koks yra stogo šlaitas bei kokiomis medžiagos kaminas yra dengtas. Kuo degesnis stogo paviršius, tuo aukštesnis turi būti pastato kaminas.

Viuomet rinkitės tik kokybiškus produktus, kurie yra sertifikuoti ir atitinka visus saugos reikalavimus. Tokias prekes kaip kaminai ar dūmtraukiai pirkrite tik oficialiai ir tik įsitikinę, kad pardavėjas yra sąžiningas ir oficialus.

Kaip išsirinkti stilingą kaminą?

Kuriant namų interjerą ir eksterjerą, kiekviena detalė turi būti apgalvota. Kaminai ir dūmtraukiai – ne išimtis. Šiandien norint susikurti jaukius namus, labai svarbu ne tik šių elementų saugumas, bet ir stilius. Dažniausiai šie elementai namuose traukia akį, todėl daugelis ieško stilingų ir ilgaamžių sprendimų jų pasirinkimui ir apdailai. Šiuo metu tendencijos rodo, kad populiariausi minimalistinio dizaino kaminai, taip pat įvairūs kaminai su išskirtiniais dekoro elementais. O jeigu norisi namuose sukurti jaukumo, tačiau nėra galimybių įsirengti ugnies šaltinio, galima rinktis populiarius elektrinius kaminus ir krosneles, kurie suteikia mažiau šilumos, tačiau gali tapti išskirtine namų interjero detale.


Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *