dot pro

Profesionalu ir… taškas!


Kodėl traktorių dalys parduodamos internetu

traktorių dalys internetu

Kodėl traktorių dalys parduodamos internetu? Elektroninės prekybos eros pradžioje internetu dažniausiai buvo prekiaujama knygomis, diskais, kvepalais, tačiau daugeliui ekspertų buvo sunku prognozuoti, kad būtent traktorių dalys taps viena iš populiariausių prekių ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

Laikas – pinigai

Pirmiausia, reiktų suprasti, kas yra traktorių dalių pirkėjai. Tai traktorių remonto dirbtuvių specialistai, taisantys žemės ūkio techniką. Kita didesnioji grupė pirkėjų – ūkininkai, turintys įvairių traktorių ir kitos žemės ūkio technikos – krautuvių, kombainų, įvairių padargų. Visi šie žmonės gyvena ir dirba ne dideliuose miestuose, o kaimiškose vietovėse, dažnai net vienkiemiuose.

Nuvažiuoti į už 50 kilometrų esantį miestą ne visada reiškia, kad reikiama dalis bus traktorių dalių parduotuvėje. Gali tekti važiuoti į didesniuose miestuose įsikūrusias parduotuves ir įvairios žemės ūkio technikos gamintojų atstovybes. Tai užima nemažai laiko, kurio ūkininkai paprasčiausiai neturi. Taigi, laikas – pinigai posakis čia įgauną ne tik simbolinę, bet ir tiesioginę prasmę.

Retos dalys užsakomos iš užsienio

Traktorių dalimis prekiaujančios parduotuvės turi tik pačias einamiausias prekes. Jie žino, su kokiais iššūkiais susiduria ūkininkai, todėl daugelis prekių yra skirtos kartais tik laikinai pašalinti problemą. Originalias ir gamintojo rekomenduojamas dalis turi nebent didieji dalių pardavėjai ar atstovybės. Jos įsikūrusios dažniausiai Lietuvos vidurinėje dalyje – Kaune.

Taip yra ne dėl kažkokių ypatingų Kauno sąlygų, o logistiniais sumetimais. Kaunas yra Lietuvos centras, iš kurio prekes pristatyti galima bene greičiausiai.

Kai kurias dalis tenka atsivežti iš kaimyninės Lenkijos, rečiau iš toliau – Vokietijos ar Čekijos. Pas užsakovą užsakytos traktorių dalys iš užsienio keliauja 2-3 dienas. Tai greičiausias pristatymo terminas, kurį dabar galima pasiūlyti.

Parduotuvių išlaikymas brangesnis, nei sandėlių

Ar pastebėjote, kad traktorių dalių parduotuvės yra gana mažos? Viskas dėl sandėliavimo. Traktorių dalys yra pakankamai didelės ir masyvios, todėl reikalingi itin dideli sandėliai. Užsakant internetu, suveikia išdirbta logistikos sistema, kai sandėliai iš karto gauna užsakymą, kuris yra paruošiamas per keliolika minučių ir perduodamas kurjeriams. Tai užtrunka apie valandą, tad internetu prekes užsakius vakare, kitą dieną jos pasiekia adresatą. Jei užsakoma ryte, dažnai prekės gaunamos iki vakaro tą pačią dieną.

Kad sandėliavimas labai nedidintų kaštų, realiose parduotuvėse eksponuojama tik maža dalis prekių. Išlaikyti sandėlius yra kur kas paprasčiau, nei parduotuves su konsultantais, blizgančiomis stiklinėmis vitrinomis ir šviečiančiomis iškabomis.

Elektroninių parduotuvių trūkumas – konsultantai

Kai žmogus ateina į parduotuvę su problema, ją spręsti padeda kvalifikuotas konsultantas. Elektroninėje parduotuvėje ne visada tokį konsultantą galima rasti, todėl pirkėjas jau turi žinoti, ko konkrečiai jam reikia. Gerai išmanantys savo žemės ūkio techniką pirkėjai su tuo neturi jokių problemų, bet kartais reikia pasikalbėti su gyvu žmogumi, kad būtų surandamas kompromisas ir teisingiausias sprendimas.


Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *