dot pro

Profesionalu ir… taškas!


5 įdomios Kalėdų tradicijos pasaulyje

Kalėdos – tai viena mylimiausių ir laukiamiausių švenčių visame pasaulyje. Nors pagrindinės šventės tradicijos yra panašios visose šalyse, tačiau kiekviena šalis turi ir savo unikalių papročių. Štai penkios įdomios Kalėdų tradicijos iš viso pasaulio:

1. Islandijos katinas, „valgantis vaikus“

Islandijoje Kalėdų išvakarėse vaikams reikia būti ypač paklusniems, kad nebūtų suvalgyti milžiniško katės. Pasak legendos, ši katė priklauso Kalėdų Seneliui ir atvyksta į namus pasitikrinti, ar vaikai buvo geri. Jei vaikas buvo blogas, katė jį suėda.

2. Vokiečių Krampusas

Vokietijoj Kalėdų Senelio padėjėjas Krampusas yra gana bauginantis personažas. Jis apsirengęs odos kailiais ir turi ilgais ragais papuoštą kaukę. Krampusas baugina vaikus, kad jie būtų geri ir paklusnūs.

3. Japonijos KFC vištiena

Japonijoje Kalėdos nėra tokia populiari šventė kaip kitose šalyse. Tačiau japonai labai mėgsta KFC vištieną, kurią dažnai valgo per Kalėdas. Manoma, kad tai atsitiko dėl 1974 m. reklamos, kurioje KFC vištiena buvo pristatoma kaip „sveika ir skani Kalėdų vakarienė“.

4. Argentinos kepsniai

Argentinoje Kalėdos yra didelė šventė, kurią švenčiama su šeima ir draugais. Tradicinė Kūčių vakarienės vakarienė susideda iš kepsnių, kurie dažnai kepami lauke.

5. Meksikietiški „posadas“

Meksikoje Kalėdos švenčiamos kelias savaites. Per šias savaites vyksta „posadas“ – šventinės procesijos, kurios simbolizuoja Marijos ir Juozapo kelionę į Betliejų.

Šios tik kelios iš daugelio įdomių Kalėdų tradicijų, kurias galima rasti visame pasaulyje. Šios tradicijos padeda žmonėms švęsti Kalėdas ir suteikia joms ypatingą nuotaiką.sharemore_vert

Ar Kūčios yra pagoniška šventė?

Atsakymas į šį klausimą priklauso nuo to, kaip apibrėžiame „pagonišką šventę“. Jei pagonišką šventę suprantame kaip šventę, kuri yra susijusi su pagoniška religija, tai Kūčios yra pagoniška šventė.

Lietuvių protėviai buvo pagonys ir Kūčias šventė kaip saulėgrįžos šventę. Kūčių vakarienės metu jie vaišindavosi 12 patiekalų, kurie simbolizuodavo 12 mėnesių arba 12 dievų. Taip pat Kūčių naktį jie atlikdavo įvairius burtus, kad užtikrintų gerovę kitais metais.

Krikščionybė į Lietuvą atėjo XIII amžiuje, tačiau Kūčių tradicijos išliko. Krikščionys Kūčias pradėjo švęsti kaip Jėzaus Kristaus gimimo šventę, tačiau kai kurios tradicijos, tokios kaip 12 patiekalų valgymas, išliko.

Taigi, galima sakyti, kad Kūčios yra pagoniška šventė, kuri buvo pritaikyta krikščioniškajai religijai.

Tačiau daugelis žmonių Kūčias suvokia ne kaip pagonišką, o kaip šeimos šventę. Jie švenčia Kūčias ne dėl religinių, o dėl tradicinių priežasčių. Jiems Kūčios yra laikas susitikti su šeima ir draugais, pasidalinti maistu ir gera nuotaika.


Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *