dot pro

Profesionalu ir… taškas!


Ką Jums gali suteikti šiltnamiai?

autorius:

|


Turint gyvenamąjį namą darbai niekada nesustoja. Jų visada buvo ir bus namuose, kai reikia tai kažką valyti, tai pataisyti, galbūt pakeisti ar naujai nupirkti. Be visų šių reikalų reikia dar ir rūpintis aplinka lauke. Juk visiems svarbu, kaip atrodo jų kiemas ir ką būtų galima jame nuveikti. Visada smagu, kai yra stoginės ir galima greitai pasislėpti nuo užklupusio lietaus ar nemalonių saulės spindulių ir pan.

Be to dar labai svarbu gyvenant nuosavame name yra žaliosios zonos išnaudojimas. Vieni nori, kad kieme būtų tik žalia veja ir vienas kitas medelis, kiti, turintys vaikų, stengiasi turimą žemės plotą išnaudoti jų buvimui lauke ir įrengia žaidimų aikšteles ar kitas pramogas mažiesiems, bet yra ir tokia dalis piliečių, kurie neįsivaizduoja, kaip būtų galima gyventi neturint savo užaugintų daržovių, salotų bei kitų gėrybių. Deja, bet mūsų šalies klimatas nėra toks palankus, kad visas šias sodo gėrybes galėtume auginti atvirame lauke. Galbūt tai ir realu, bet daugeliu atvejų tai užtruktų labai ilgai arba tiesiog nuo gausaus lietaus visas supūti arba priešingai – ilgos sausros tiesiog išdžiovintų visą auginamą gėrį. Išeitis yra šiltnamiai. Jie ir buvo sukurti, kad auginamas maistas būtų apsaugotas nuo nepageidaujamų gamtos stichijų. Juk šiame namelyje yra daug paprasčiau užsiauginti ir norimas uogas, ir daržoves bei kitus valgomus dalykus.

Kartais žmonėms šiltnamiai praverčia ne tik vasarą, kai nori užsiauginti populiariausias daržoves, bet šiuos laikinuosius namelius piliečiai išmoko išnaudoti ir visus metus. Jeigu žiema nėra gili ir neitin šalta, žmonės suranda tokias augalų rūšis, kurias būtų galima auginti ir visus metus. Taip yra prailginamas natūralių produktų auginimo laikas ir tokiu būdu mėgausitės savo kieme auginamomis gėrybėmis ilgiau.

Teko matyti ir tokių atvejų, kai šiltnamio vietoje įsirengiama nuostabi gamtos oazė šaltuoju metų laiku, kur bus galima pabendrauti su draugu, gurkšnoti gaivinantį gėrimą ar susirangyti fotelyje prie geros knygos. Esant nemaloniam orui lauke galėsite pasislėpti nuo kritulių ir vis tiek viską stebėti pro stiklines šiltnamio sienas.


Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *